Azıcık samimi olun.

Çok samimiyetsiz bir sosyal medya kullanma tarzı var, bu sıralar ona çok takılıyorum. Mesela eve arkadaşlarınız gelmiş, yemişsiniz içmişsiniz, fotoğraflar çekmişsiniz. Arkadaşlarınız gittikten sonra o fotoğrafı Instagram’a atıp «Canım arkadaşlarım, iyi ki geldiniz, evim sayenizde şenlendi, her şey çok güzeldi» yazıyorsunuz. Arkadaşlarınız da sırayla gelip o fotoğrafın altına veya kendileri de birer fotoğraf atarak «Canım arkadaşım ellerine sağlık… Her şey inanılmazdı. Çok seviyorum seni» yazıyor.

Bu ne şimdi? Göstermelik arkadaşlık mı? Bunlar birbirinize evden ayrılırken yüzyüze veya sonrasında özel olarak mesajlaşırken falan söyleyeceğiniz şeyler değil mi? Neden sosyal medyada sizi takip eden bilmem kaç yüz kişinin de göreceği şekilde birilerine teşekkür etme veya bir diğerini hamaratlığı sebebiyle övme gereği duydunuz? Nedir bu mesaj kaygısı? Nedir bu samimiyetsizlik?

Bir de en sevdiğim çok samimi bile olmadığı insanların doğum günlerini sosyal medyadan kutlayan ama onu da mesaj kaygısıyla yapanlar. Bugün denk geldim bir tanesine mesela. «En yalnız kaldığı, en yolunu kaybettiği, en…

View original post ещё 131 слово