Your whites are just white.

«İşyerinde o kadar çok yazı yazıyordu ki evde klavye görmek istemedi» diye tanımlanabilecek bir dönemden çıktığım için buraları biraz boş bıraktım.

Yazarım diye not ettiklerime bakınca en sinir olduğum şeyden başlamaya karar verdim: Beyaz yakalılarda hayret ettiklerim.

Neredeyse 24 yaşımdan beri mensubu olduğum bu beyaz yakalı topluluğu beni her gün bir şaşkınlık halinden diğerine sürüklemeyi başarıyor. En çok şaşırdığım ise neredeyse tam 9-10 yıldır gönderilen kişisinde veya CC’sinde olduğum e-postalarda şahit olduğum CV’leriyle uyumsuz halleri. İyi üniversitelerde «okumuş» bu insanların çoğunun CV’si mükemmel derecede bildikleri yabancı dillerin listesinin yanı sıra Office programlarındaki becerileriyle dolu mesela. Office programlarını iyice derecede kullanabilmekten Word’de yazı yazabilmeyi, Excel’de tabloların içini doldurabilmeyi ve Powerpoint’te düz beyaz slide’lara hiçbir estetik kaygı gütmeksizin dümdüz text box’ları yerleştirip 11 puntoyla yazı yazmayı anlıyor olmaları ise gerçekten şaşkınlık verici. Bu gözler insanların girmek için can attığı üniversitelerden mezun olmuş ama bir görsele link eklemeyi bile öğrenememiş (öğrenmesi gerekmediyse bile…

View original post ещё 237 слов